Make your own free website on Tripod.com

High Point Champions

 Home Up About Us IMHC Calendar Board Member News Youth News Newsletter Morgan Farms AMHA News Classifieds Links

 

Up

IMHC High Point Champions – from the Beginning…

Year

Division Horse Exhibitor/Owner

1973

Junior Equitation Bev Bergh

1973

Senior Equitation, 14-17 Carol Reiss

1973

Park Geldings Prophet Marks Ralph Grapner

1973

Park Mares Salutation Phylis Barber

1973

Park Stallions Sugar Run Victor B Paul Reiss

1973

Pleasure Geldings Thor's Return Patricksham Morgans

1973

Pleasure Mares Black Ayr's Baroness Raintree Morgans

1973

Pleasure Stallions Shaker's Balboa Ted Baker

1973

High Point Equitation Trophy Bev Bergh

1973

Open Promotional Award Thor's Return Patricksham Morgans

1973

High Point Horse Thor's Return Patricksham Morgans

1973

Blue Brook Farm Award J.J. Hudson Jo Ann Jarrett

Year

Division Horse Exhibitor/Owner

1974

Junior Equitation Jessica West

1974

Senior Equitation, 14-17 Cathy Reiss

1974

Park Geldings V.A. Promenade Dee Bob Farms

1974

Park Mares Zephyr's Ebonette Raintree Morgans

1974

Park Stallions Shaker's Sheridan Dee Bob Farms

1974

Pleasure Geldings Dee Bob's Star Prince Dee Bob Farms

1974

Pleasure Mares DRS Gaylady Dee Bob Farms

1974

Pleasure Stallions Shaker's Gayfly Dee Bob Farms

1974

High Point Equitation Trophy Cathy Reiss

1974

Open Promotional Award Shaker's Gayfly Dee Bob Farms

1974

High Point Horse Shaker's Gayfly Dee Bob Farms

1974

Blue Brook Farm Award Wyadot Daniel Boone Bev Bergh

1974

Youth Sportsmanship Bev Bergh

1974

Adult Sportsmanship Barb Rudicel

Year

Division Horse Exhibitor/Owner

1975

Junior Equitation Anne Gross

1975

Senior Equitation, 14-17 Bev Bergh

1975

Park Geldings Southview Cavalier Double Tree Farms

1975

Park Mares Zephyr's Ebonette Raintree Morgans

1975

Park Stallions Prince of Highland Dee Bob Farms

1975

Pleasure Geldings Wyandot Daniel Boone Bev Bergh

1975

Pleasure Mares V.A. Flair Raintree Morgans

1975

Pleasure Stallions Shaker's Gayfly Dee Bob Farms

1975

High Point Equitation Trophy Bev Bergh

1975

Open Promotional Award Dee Bob's Star Prince Dee Bob Farms

1975

High Point Horse V.A. Flair Raintree Morgans

1975

Blue Brook Farm Award Wyandot Daniel Boone Bev Bergh

1975

Youth Sportsmanship Elaine Brittingham

1975

Adult Sportsmanship Dr. Paul Jarrett

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1976

Pleasure Stallions & Mares Shaker’s Gayfly Dee Bob Farms

1976

Pleasure Geldings Garwood Frank Emerald Acres

1976

Jr. Pleasure Mares Zephyr’s Ebonette Raintree Morgans

1976

Jr. Pleasure Stallions Paddy O Tiffin Dee Bob Farms

1976

Jr. Pleasure Geldings Shaker’s Firecrest Amy Pritchard

1976

Park Geldings Prince of Highland Dee Bob Farms

1976

Park Stallions High Meadows VIP Abbitt Enterprises

1976

Junior Park Wabash Love Child Emerald Acres

1976

Junior Equitation Anne Gross

1976

Senior Equitation Rachael Seifert

1976

Open Promotion Award Hoosier Bandito Bev Phillips

1976

High Point Equitation Trophy Rachael Seifert

1976

Blue Brook Farm Award Garwood Frank Rachael Seifert

1976

High Point Horse Zephyr's Ebonette Raintree Morgans

1976

Youth Sportsmanship Krista Aughinbaugh

1976

Adult Sportsmanship Vicki Aughinbaugh

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1977

Junior Equitation Anne Gross

1977

Senior Equitation, 14-17 Julie Byrn

1977

Junior Park Dee Bob's Demoiselle Dee Bob Farms

1977

Park High Meadow V.I.P. Abbitt Enterprises

1977

Pleasure Geldings Lazy Acres Bandor Triple Creek Farm

1977

Pleasure Mares Casland Crissy Happy Acres Morgans

1977

Pleasure Stallions Shaker's Gayfly Dee Bob Farms

1977

Junior Pleasure Mares Raintree Sparkler Raintree Morgans

1977

Junior Pleasure S & G Kickapoo Kracker Jax Raintree Morgans

1977

High Point Equitation Trophy Anne Gross

1977

Open Promotional Award Hoosier Bandito Bev Phillips

1977

High Point Horse Raintree Sparkler Raintree Morgans

1977

Blue Brook Farm Award Lazy Acres Shayne Julie Byrn

1977

Youth Sportsmanship Anne Gross

1977

Adult Sportsmanship Larry Sparks

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1978

Junior Equitation Kim Gardner

1978

Senior Equitation, 14-17 Julie Byrn

1978

Junior Park Serenity Candy Triple Creek Farm

1978

Park Ozark's Flashfire Roy Ferguson Family

1978

Pleasure Geldings Lazy Acres Bandor Triple Creek Farm

1978

Pleasure Mares Raintree Sparkler Raintree Morgans

1978

Junior Pleasure Mares Raintree Empress Rita George

1978

Junior Pleasure S & G Kickapoo Kracker Jax Raintree Morgans

1978

High Point Equitation Trophy Julie Byrn

1978

Open Promotional Award Raintree Empress Rita George

1978

High Point Horse Kickapoo Kracker Jax Raintree Morgans

1978

Blue Brook Farm Award Kennedy's Noblelee Kim Gardner

1978

Youth Sportsmanship Julie Byrn

1978

Adult Sportsmanship Vernon Gross

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1979

Junior Equitation David Klein

1979

Senior Equitation, 14-17) Kim Gardner

1979

Senior Park Orcland Skyrocket M/M Roy Ferguson

1979

Pleasure Geldings Foothlll Figure Sheila Carpenter

1979

Pleasure Mares Garwood Delilah Debbie Armstrong

1979

Junior Pleasure Shakers Palo Dr. Jim Shields

1979

High Point Equitation Trophy Kim Gardner

1979

Open Promotional Award Rochester Kim Eddelman

1979

High Point Horse Foothill Figure Sheila Carpenter

1979

Blue Brook Farm Award Foothill Figure Sheila Carpenter

1979

Youth Sportsmanship Kim Gardner

1979

Adult Sportsmanship Dr. Paul Jarrett

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1980

Junior Equitation Susan Klein

1980

Senior Equitation, 14-17 Kim Gardner

1980

Senior Park Shaker's Arrow Karen Shields

1980

Pleasure Geldings Rochester Kim Eddelman

1980

Pleasure Mares Raintree Empress Rita George

1980

High Point Equitation Trophy Kim Gardner

1980

Open Promotional Award Raintree Empress Rita George

1980

High Point Horse Shaker's Arrow Karen Shields

1980

Blue Brook Farm Award Sugar Run Revere Anne Gross

1980

Youth Sportsmanship Jimmy Lowry

1980

Adult Sportsmanship Barb Rudicel

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1981

Junior Equitation Heather DeLong

1981

Senior Equitation, 14-17 Peggy Szumilas

1981

Senior Park Hoosier Cee Mike Higgins Family

1981

Pleasure Geldings October Moonshine Anne Snyder

1981

Pleasure Mares Burkland Sweet Music Raintree Morgans

1981

Pleasure Stallions Southview Aristocrat Bob Redding

1981

Junior Pleasure Raintree Superette Raintree Morgans

1981

High Point Equitation Trophy Peggy Szumilas

1981

Open Promotional Award Raintree Empress Rita George

1981

High Point Horse Raintree Superette Raintree Morgans

1981

Blue Brook Farm Award Black Ayrs Ambro Jimmy Lowry

1981

Youth Sportsmanship Peggy Szumilas

1981

Adult Sportsmanship Karen Shields

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1982

Junior Equitation Kathe Munkacay

1982

Senior Equitation, 14-17 Peggy Szumilas

1982

Senior Park Petalbrook Odyssey Donna White

1982

Pleasure Geldings Suwanee Continental Anne Snyder

1982

Pleasure Mares Shakers Leyte Kris Willis

1982

Pleasure Stallions Southviev Aristocrat Bob Redding

1982

Junior Pleasure Garwood Flirt John Walburn Famlly

1982

High Point Equitation Trophy Peggy Szumilas

1982

Open Promotional Award Tonawanda Linda Hudson

1982

High Point Horse Suwanee Continental Anne Snyder

1982

Blue Brook Farm Award Mapleridge Bay John Peggy Szumilas

1982

Youth Sportsmanship Heather DeLong

1982

Adult Sportsmanship Dr. Paul Jarrett

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1983

Junior Equitation Heather Delong

1983

Senior Equitation, 14-17 Kathe Munkacay

1983

Pleasure Geldings Susannee Continental Chestnut Oak Stables

1983

Pleasure Mares None  

1983

Pleasure Stallions Raintree Revelation Raintree Morgans

1983

Junior Pleasure Legacy's Desert Rose Raintree Morgans

1983

High Point Equitation Trophy Kathe Munkacay

1983

Open Promotional Award Highwood Terpsichory Happy Acres Morgans

1983

High Point Horse Legacy's Desert Rose Raintree Morgans

1983

Blue Brook Farm Award October Moonshine Susan Snyder

1983

Youth Sportsmanship Kathe Munkacay

1983

Adult Sportsmanship Anne Snyder

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1984

Junior Equitation Stephanie Cochran

1984

Senior Equitation, 14-17 Kathe Munkacay

1984

Junior Park Legacy'e Desert Rose Raintree Morgans

1984

Pleasure Geldings Great Erpectatlone The Cochran Family

1984

Pleasure Mares LeHaven Miss Lucy Chestnut Oak Stables

1984

Pleasure Stallions Raintree Revelation Raintree Morgans

1984

Junior Pleasure R.M.s Boilermaker Royer's Morgans

1984

Open Promotional Award R.M.s Boilermaker Royer's Morgans

1984

High Point Horse Raintree Revelation Raintree Morgans

1984

Janet Shank Equitation Trophy Kathe Munkacay

1984

Bob Skiles Memorial Trophy Anne Snyder

1984

Blue Brook Farm Award Glenallen's Rafinesque Heather Delong

1984

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Tami Livengood

1984

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Barb Rudicel

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1985

Junior Equitation Tamela Livengood

1985

Senior Equitation, 14-17 Kathe Munkacay

1985

Junior Park Timberloft Orion Chuck Livengood

1985

Senior Park Saralina's Reveller Kathe Munkacay

1985

Pleasure Geldings Evenmist Crossfire Marcy Modesitt

1985

Pleasure Mares Catawissa Lady May Chestnut Oak Stables

1985

Pleasure Stallions Senator Stennis Tioga Morgans

1985

Junior Pleasure Meadow Jade Byron Singer

1985

Open Promotional Award R.M. Boilermaker Royer Morgans

1985

High Point Horse Catawissa Lady May Chestnut Oak Stables

1985

Janet Shank Equitation Trophy Tamela Livengood

1985

Bob Skiles Memorial Trophy Cheryl & Steve Royer

1985

Blue Brook Farm Award Tamela Livengood

1985

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Kris Brandt

1985

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Cheryl Royer

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1986

Junior Equitation Tara Sue Livengood

1986

Senior Equitation, 14-17 Kris Brandt

1986

Junior Park Windy Knoll Toprekus Mitch & Cathy Schueler

1986

Senior Park Timberloft Orion Chuck & Leila Livengood

1986

Pleasure Geldings Merriehlll Beaugeste Jim & Carole Meeker

1986

Pleasure Mares Catawissa Lady May Chestnut Oak Stable

1986

Pleasure Stallions Meadow Jade Byron & Gayle Singer

1986

Junior Pleasure Marno's Marquis Chuck Livengood

1986

Open Promotional Award Julie Adams

1986

High Point Horse Catawissa Lady May Chestnut Oak Stable

1986

Janet Shank Equitation Trophy Kris Brandt

1986

Bob Skiles Memorial Trophy Steve & Cheryl Royer

1986

Blue Brook Farm Award Tami Livengood

1986

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Courtney Modesitt

1986

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Patrick Wright

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1987

Jr. Exhibitor 14 - 17 Kris Brandt

1987

Senior Equitation, 14-17 Kris Brandt

1987

Pleasure Driving Windy Knoll Toprekus Mitch & Cathy Schueler

1987

English Pleasure Catawissa Lady May Chestnut Oak Stable

1987

Western Pleasure Apogee Pastime Ray & Alison Bendele

1987

Park Three Times a Lady Chestnut Oak Stable

1987

Open & Carriage Driving Garwood Sampson Janet Graves

1987

High Point Jr. Exhibitor Kris Brandt

1987

High Point Amateur Award Janet Graves

1987

Open Promotional Award Garwood Sampson Janet Graves

1987

High Point Horse Garwood Sampson Janet Graves

1987

Janet Shank Equitation Trophy Kris Brandt

1987

Bob Skiles Memorial Trophy Chuck Livenqood

1987

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Kris Brandt

1987

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Gayle Singer

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1988

Beginner Exhibitor Whitney Singer

1988

Jr. Exhibitor 13 & under Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

Jr. Exhibitor 14 - 17 Dee Bob's Sherrimaid Jennifer Mann

1988

Junior Equitation Joshua Blocher

1988

Senior Equitation, 14-17 Kris Brandt

1988

Pleasure Driving Windy Knoll Toprekus Mitch & Cathy Schueler

1988

English Pleasure There Comes a Time Chestnut Oak Stable

1988

Park Three Times a Lady Chestnut Oak Stable

1988

Hunter, Jumper, Dressage Arrow's Orion Kris Brandt

1988

Morgan Promotional Dee Bob's Sherrimaid Jennifer Mann

1988

In Hand Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

High Point Jr. Exhibitor Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

High Point Amateur Award Anne Snyder

1988

Open Promotional Award Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

High Point Horse Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Joshua Blocher

1988

Bob Skiles Memorial Trophy Cheryl Royer

1988

Blue Brook Farm Award Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1988

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Whitney Singer

1988

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy JoAnn Brandt

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1989

Beginner Exhibitor Whitney Singer

1989

Jr. Exhibitor 13 & under Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1989

Jr. Exhibitor 14 - 17 Dee Bob's Sherrimaid Jennifer Mann

1989

Junior Equitation Joshua Blocher

1989

Senior Equitation, 14-17 Kris Brandt

1989

Pleasure Driving JVT's Ariel Mike & Vicki Higgins

1989

English Pleasure There Comes A Time Chestnut Oak Stable

1989

Western Pleasure BWF Mischief-Maker Chuck & JoAnn Brandt

1989

Park Arboria Royal Jade Chestnut Oak Stable

1989

Hunter, Jumper, Dressage Arrow's Orion Chuck & JoAnn Brandt

1989

Open & Carriage Driving BRV Nathan Hale Janet Divens

1989

In Hand Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1989

High Point Jr. Exhibitor Joshua Blocher

1989

High Point Amateur Award Vicki Higgins

1989

Open Promotional Award Chippewa Majestic Chris Hicks

1989

High Point Horse Whit-Haven Valentine Joshua Blocher

1989

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Kris Brandt

1989

Blue Brook Farm Award Joshua Blocher

1989

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Chris Hicks

1989

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Anne Snyder

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1990

Beginner Exhibitor Travis Higgins

1990

Jr. Exhibitor 13 & under Golden River Chica  

1990

Jr. Exhibitor 14 - 17 Regal Victoria

1990

Junior Equitation Andy Dugan

1990

Senior Equitation, 14-17 Jenny Swindell

1990

Pleasure Driving Blue Rebel Charger  

1990

English Pleasure Chandel Brandywine Kris Brandt

1990

Western Pleasure ABC Princess Sandy White

1990

Park Three Times a Lady Chestnut Oak Stable

1990

Hunter, Jumper, Dressage Arrow's Orion Kris Brandt

1990

Morgan Promotional ABC Princess Sandy White

1990

Open & Carriage Driving BVR Nathan Hale  

1990

High Point Jr. Exhibitor Shaker's Lance Andy Dugan

1990

High Point Amateur Award ABC Princess Sandy White

1990

Open Promotional Award Golden River Chica Mary Wood

1990

High Point Horse ABC Princess Sandy White

1990

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Andy Dugan

1990

Bob Skiles Memorial Trophy Jill Coplen

1990

Blue Brook Farm Award Golden River Chica Mary Wood

1990

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Laurie Cummings

1990

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Susan Swindell

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1991

Beginner Exhibitor Haley Coplen

1991

Jr. Exhibitor 13 & under Renaissance Revelry  

1991

Jr. Exhibitor 14 - 17 Santiago Bay  

1991

Junior Equitation Andy Dugan

1991

Senior Equitation, 14-17 Jenny Swindell

1991

Pleasure Driving M.J.'s Storm Threat

1991

English Pleasure Chandel Brandwine Kris Brandt

1991

Western Pleasure MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1991

Park Checkmate Cantor  

1991

Hunter, Jumper, Dressage Rennissance Revelry Andy Dugan

1991

Morgan Promotional ABC Princess Sandy White

1991

Open & Carriage Driving Tanmor's Flashdance  

1991

In Hand Rebelaire Squire Shadow Dance Farm

1991

High Point Jr. Exhibitor Andy Dugan

1991

High Point Amateur Award MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1991

Open Promotional Award Golden River Chica  

1991

High Point Horse Golden River Chica  

1991

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Jenny Swindell

1991

Bob Skiles Memorial Trophy Dave Hicks

1991

Blue Brook Farm Award Renissance Revelry Andy Dugan

1991

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Christy Swindell

1991

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Byron Singer

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1992

Beginner Exhibitor Travis Higgins

1992

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Golden River Chica Sanders

1992

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Checkmate Cantor Swindells

1992

Junior Equitation Whitney Singer

1992

Senior Equitation, 14-17 Jenny Swindell

1992

Adult Equitation Cheryl Peterson

1992

Pleasure Driving MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1992

English Pleasure Chandel Brandywyne Kris Brandt

1992

Western Pleasure BWF Mischief-Maker Kris Brandt

1992

Park Checkmate Canter Swindells

1992

Hunter, Jumper, Dressage Renaissance Revelry Grapners

1992

Morgan Promotional Golden River Chica Sanders

1992

Open & Carriage Driving Tanmor's Flashdance Spences

1992

In Hand Yellow Iris Surprise Higgins (Bendeles)

1992

High Point Jr. Exhibitor Christry Swindell

1992

High Point Amateur Award MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1992

Open Promotional Award MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1992

High Point Horse MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1992

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1992

Garwood Samson Memorial Award Tanmor’s Flashdance The Spences

1992

Bob Skiles Memorial Trophy Vicki Higgins

1992

Blue Brook Farm Award Golden River Chica Jared Sanders

1992

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Whitney Singer

1992

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Jill Coplen

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1993

Beginner Exhibitor

Travis Higgins

1993

Jr. Exhibitor Horse, 13/under

Trinity Challenger

Singer's

1993

Jr. Exhibitor Horse, 14-17

Checkmate Cantor

Swindells

1993

Junior Equitation

Whitney Singer

1993

Senior Equitation, 14-17

Christy Swindell

1993

Adult Equitation

Luvenia Lung

1993

Pleasure Driving

Lucy's Legacy

Snyder's

1993

English Pleasure Windy Knoll Foxfire Schueler

1993

Western Pleasure BWF Mischief-Maker Kris Brandt

1993

Park Trophy J's Valentine  

1993

Hunter, Jumper, Dressage Trinity Challenger Singer's

1993

Open & Carriage Driving Rosie O'Brady Bolyard's

1993

In Hand Rebelaire Squire Garrett's

1993

High Point Jr. Exhibitor Trinity Challenger Whitney Singer

1993

High Point Amateur Award Rebelaire Squire Jill Coplen

1993

Open Promotional Award ABC Princess Sandy White

1993

Open Promotional Award Chippewa Majestic Hicks'

1993

High Point Horse Trinity Challenger Singer's

1993

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1993

Garwood Samson Memorial Award Rosie O'Brady Bolyard's

1993

Blue Brook Farm Award Trinity Challenger Whitney Singer

1993

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Sara Hicks

1993

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Vicki Higgins

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1994

Beginner Exhibitor Haley Coplen

1994

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Nocturnes Bolero Coplens

1994

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Checkmate Cantor Swindells

1994

Junior Equitation Whitney Singer

1994

Adult Equitation Sandy White

1994

Pleasure Driving Brady's Elle Quent Ulery's

1994

English Pleasure Windy Knoll Foxfire Schueler

1994

Western Pleasure Black Walnut Fantasy  

1994

Park Trophy J's Valentine Singer’s

1994

Hunter, Jumper, Dressage Super Brat  

1994

Open & Carriage Driving Tuscarora Chiefton Bolyard’s

1994

In Hand Northerly Upway Gold Kathy Leek

1994

Competitive/Endurance ABC Princess Sandy White

1994

High Point Jr. Exhibitor   Whitney Singer

1994

High Point Amateur Award   Katherine Leek

1994

Open Promotional Award ABC Princess Sandy White

1994

Open Promotional Award Nocturns Bolero Coplens

1994

High Point Horse Yellow Iris Surprise Higgins

1994

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1994

Garwood Samson Memorial Award Tuscarora Chiefton Bolyard’s

1994

Bob Skiles Memorial Trophy Sue Beahrs & Terri West

1994

Blue Brook Farm Award   Haley Coplen

1994

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Megan Hall

1994

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Jill Coplen

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1995

Beginner Exhibitor Travis Higgins

1995

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Nocturns Bolero Coplen’s

1995

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Trophy J’s Valentine Singer’s

1995

Junior Equitation, 13/under Haley Coplen

1995

Senior Equitation, 14-17 Whitney Singer

1995

Adult Equitation Sandra Hurst

1995

Pleasure Driving Downer Hill Tornado

1995

English Pleasure Funquest Jubilee Rex Troyer’s

1995

Western Pleasure Razzamatazz Puckett’s

1995

Park Trophy J's Valentine  

1995

Hunter, Jumper, Dressage Nocturns Bolero Singer’s

1995

Open & Carriage Driving Whisperjet Carolyn Stanger

1995

In Hand Downer Hill Tornado Singers

1995

Competitive/Endurance OutBack’s Moon Shadow Sandy White

1995

High Point Jr. Exhibitor   Haley Coplen

1995

High Point Amateur Award Whisperjet Carolyn Stanger

1995

Open Promotional Award ABC Princess Sandy White

1995

Open Promotional Award Whisperjet Carolyn Stanger

1995

High Point Horse Downer Hill Tornado Singers

1995

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1995

Garwood Samson Memorial Award Whisperjet Carolyn Stanger

1995

Bob Skiles Memorial Trophy Cummings Family (Chuck, Pat, Laurie)

1995

Blue Brook Farm Award Nocturns Bolero Haley Coplen

1995

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Whitney Singer

1995

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Vicki Higgins

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1996

Beginner Exhibitor Miranda Ulery

1996

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Nocturns Bolero The Coplens

1996

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Liberation Wind Spirit The Singers

1996

Junior Equitation, 13/under Katie Doncilovic

1996

Senior Equitation, 14-17 Whitney Singer

1996

Adult Equitation Jennifer Puckett

1996

Pleasure Driving RRF Grandslam The Hattans

1996

English Pleasure Funguest Jubilee Rex The Troyers

1996

Western Pleasure Edge of Night The Hattans

1996

Park Downer Hill Tornado The Singers

1996

Hunter, Jumper, Dressage Tuscorora Chieftan The Bolyards

1996

Open & Carriage Driving Whisperjet Carolyn Stanger

1996

In Hand Downer Hill Tornado The Singers

1996

Competitive/Endurance Outback’s Moon Shadow Sandy White

1996

High Point Jr. Exhibitor Whitney Singer

1996

High Point Amateur Award Whisperjet Carolyn Stanger

1996

Open Promotional Award Al Fran Chanceux The Barkley's

1996

Open Promotional Award Whisperjet Carolyn Stanger

1996

High Point Horse Downer Hill Tornado The Singers

1996

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1996

Garwood Samson Memorial Award RRF Grandslam The Hattans

1996

Bob Skiles Memorial Trophy Jennifer Puckett

1996

Blue Brook Farm Award Nocturns Bolero Haley Coplen

1996

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Sara Hicks

1996

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Kathy Leek

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1997

Beginner Exhibitor < 11 Whitney Hazen

1997

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Southerly Peppercorn Haley Coplen

1997

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Al Fran Chanceux Michael Barkey

1997

Junior Equitation, 13/under Emily Burch

1997

Senior Equitation, 14-17 Whitney Singer

1997

Adult Equitation Gary Peter

1997

Pleasure Driving RRF Grandslam Art & Nancy Hattan

1997

English Pleasure PKM Gamborian Sandra Benko

1997

Western Pleasure Festival Honey N Spice Art & Nancy Hattan

1997

Park Downer Hill Tornado Whitney Singer

1997

Hunter, Jumper, Dressage

1997

Morgan Promotion MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1997

Open & Carriage Driving Whisperjet Carolyn Stanger

1997

In Hand PKM Gamborian Sandra Benko

1997

Miscellaneous Outback’s Moon Shadow Sandy White

1997

Contesting Al Fran Chanceux Michael Barkey

1997

High Point Jr. Exhibitor Haley Coplen

1997

High Point Amateur Award PKM Gamborian Sandra Benko

1997

Open Promotional Award Rebelaire Squire Haley Coplen

1997

High Point Horse PKM Gamborian Sandra Benko

1997

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Whitney Singer

1997

Garwood Samson Memorial Award Whisperjet Carolyn Stanger

1997

Bob Skiles Memorial Trophy Sandy White

1997

Blue Brook Farm Award Wilcrest Touch O’Gold Emily Burch

1997

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Michael Barkey

1997

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Ralph Ulery

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

1998

Beginner Exhibitor Nocturns Bolero Michael Coughlin

1998

Jr. Exhibitor Horse, 13/under GRS Spellbound Haley Coplen

1998

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Wilcrest Touch O’Gold Emily Burch

1998

Junior Equitation, 13/under Katie Doncilovic

1998

Senior Equitation, 14-17 Emily Burch

1998

Adult Equitation Lynna Spence

1998

Pleasure Driving RRF Grand Slam Art & Nancy Hattan

1998

English Pleasure PKM Gamborian Sandra Benko

1998

Western Pleasure Waseeka’s Supreme Ruler Art & Nancy Hattan

1998

Park Downer Hill Tornado The Singers

1998

Hunter, Jumper, Dressage Field Of Fire Kristin Whittington

1998

Morgan Promotion MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

1998

Open & Carriage Driving Tanmor’s Flashdancer Lynna Spence

1998

In Hand PKM Gamborian Sandra Benko

1998

Miscellaneous Outback’s Moon Shadow Sandy White

1998

Contesting Al Fran Chanceux Michael Barkey

1998

High Point Jr. Exhibitor Emily Burch

1998

High Point Amateur Award Downer Hill Tornado Whitney Singer

1998

Open Promotional Award Outback’s Moon Shadow Sandy White

1998

High Point Horse Field Of Fire Kristin Whittington

1998

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Emily Burch

1998

Garwood Samson Memorial Award Lynna Spence

1998

Bob Skiles Memorial Trophy Donna Zimmerman

1998

Blue Brook Farm Award Wilcrest Touch O’Gold Emily Burch

1998

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Not listed

1998

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Jill Coplen

1999

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2000

Beginner Exhibitor < 11 Ivan Burch

2000

Jr. Exhibitor Horse, 13/under None

2000

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Ultra’s Untouchable Jennifer Hazen

2000

Junior Equitation, 13/under None

2000

Senior Equitation, 14-17 Emily Burch

2000

Adult Equitation Lynna Spence

2000

Pleasure Driving RRF Grand Slam Art & Nancy Hattan

2000

English Pleasure Blu Rebel Strokers Ace Blu Rebel Morgans

2000

Western Pleasure PKM Gamborian Sandra Benko

2000

Park HRH Aladdin Donna Zimmerman

2000

Hunter, Jumper, Dressage Outback’s Moon Shadow Sandy White

2000

Morgan Promotion MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

2000

Open & Carriage Driving Tanmor’s Flashdancer Lynna Spence

2000

In Hand Hylee’s Dann Osgood Haley Coplen

2000

Miscellaneous Ultra’s Untouchable Jennifer Hazen

2000

Contesting Al-Fran Chanceux Michael Barkey

2000

High Point Jr. Exhibitor Emily Burch

2000

High Point Amateur Award Tanmor’s Flashdancer Lynna Spence

2000

Open Promotional Award Outback’s Moon Shadow Sandy White

2000

High Point Horse PKM Gamborian Sandra Benko

2000

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Emily Burch

2000

Garwood Samson Memorial Award Tanmor’s Flashdancer Lynna Spence
2000 Bob Skiles Memorial Trophy Sue Hansen
2000 Blue Brook Farm Award Ultra’s Untouchable Jennifer Hazen

2000

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Travis Higgins

2000

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Lynna Spence

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2001

Beginner Exhibitor < 11 Jennifer Willey

2001

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Woodborne Prodigy Danielle Landers

2001

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 HDD Wild Thing - Haley Coplen

2001

Junior Equitation, 13/under Danielle Landers

2001

Senior Equitation, 14-17 Emily Burch

2001

Adult Equitation Lynna Spence

2001

Pleasure Driving RRF Grand Slam The Hattans

2001

English Pleasure Blu Rebel's Strokers Ace Gary Peter

2001

Western Pleasure PKM Gamborian Sandra Benko

2001

Park HVK Beau Flaire Sandra Benko

2001

Hunter, Jumper, Dressage PKM Gamborian Sandra Benko

2001

Open Promotion – non-placed MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

2001

Open & Carriage Driving Tanmor's Flashdance Lynna Spence

2001

In Hand Aljak's Double Take Travis Higgins

2001

Miscellaneous HDD Wild Thing Haley Coplen
2001 Contesting Al Fran Chanceux Michael Barkey
2001 High Point Jr. Exhibitor Emily Burch
2001 High Point Amateur Award Sandra Benko
2001 Open Promotional Award Woodborne Prodigy Danielle Landers
2001 High Point Horse PKM Gamborian Sandra Benko
2001 Janet Keesling Stables Equitation Trophy Emily Burch
2001 Garwood Samson Memorial Award Tanmor's Flashdance Lynna Spence
2001 Bob Skiles Memorial Trophy Dave & Sharon Hicks

2001

Blue Brook Farm Award HDD Wild Thing Haley Coplen

2001

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Miranda Ulery

2001

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Sandy White

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2002

Beginner Exhibitor < 11 Tessa Peter

2002

Jr. Exhibitor Horse, 13/under Edwards Emmalee Erica Frazee

2002

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Woodborne Prodigy Danielle Landers

2002

Junior Equitation, 13/under Erica Frazee

2002

Senior Equitation, 14-17 Danielle Landers

2002

Adult Equitation None

2002

Pleasure Driving Town Hall Donna Zimmerman

2002

English Pleasure King-Lehr's Bravado Sandra Benko

2002

Western Pleasure PKM Gamborian Sandra Benko

2002

Park Arboria Invictus Donna Zimmerman
2002 Hunter, Jumper, Dressage PKM Gamborian Sandra Benko
2002 Open Promotion – non-placed MME Black Rebel Melody &
Edwards Emmalee
Cheryl Peterson &
Erica Frazee
2002 Open & Carriage Driving Edwards Emmalee Erica Frazee
2002 In Hand King-Lehr's Bravado Sandra Benko
2002 Miscellaneous HDD Wild Thing Haley Coplen
2002 Contesting Al Fran Chanceux Heather Kyle/Michael Barkey
2002 High Point Jr. Exhibitor Danielle Landers
2002 High Point Amateur Award PKM Gamborian Sandra Benko

2002

Open Promotional Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2002

High Point Horse PKM Gamborian Sandra Benko

2002

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Danielle Landers
2002 Garwood Samson Memorial Award Edwards Emmalee Edwards Emmalee
2002 Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award Donna Zimmerman
2002 Blue Brook Farm Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2002

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Erica Frazee

2002

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Gary Peter

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2003

Beginner Exhibitor < 11 Tessa Peter

2003

Jr. Exhibitor Horse, 13/under L.S. Crescent Blue Samantha Chambers

2003

Jr. Exhibitor Horse, 14-17 Woodborne Prodigy Danielle Landers

2003

Junior Equitation, 13/under Samantha Chambers

2003

Senior Equitation, 14-17 Danielle Landers

2003

Adult Equitation Janet Divens

2003

Pleasure Driving Sandcastle Spittin Image Donna Zimmerman

2003

English Pleasure King-Lehr's Bravado Sandra Benko

2003

Western Pleasure Rumbrook Immortal Dante Leah Borders

2003

Park HVK Beau Flaire Sandra Benko

2003

Hunter, Jumper, Dressage L.S. Crescent Blue Samantha Chambers

2003

Open Promotion – non-placed MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

2003

Open & Carriage Driving Mil-Mar's Just A Lady Janet Divens

2003

In Hand King-Lehr's Bravado Sandra Benko

2003

Miscellaneous Woodborne Prodigy Danielle Landers

2003

Contesting Woodborne Prodigy Danielle Landers

2003

High Point Jr. Exhibitor Samantha Chambers

2003

High Point Amateur Award King-Lehr's Bravado Sandra Benko

2003

Open Promotional Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2003

High Point Horse King-Lehr's Bravado Sandra Benko

2003

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Samantha Chambers

2003

Garwood Samson Memorial Award Mil-Mar's Just A Lady Janet Divens

2003

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award Sue Hansen

2003

Blue Brook Farm Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2003

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Haley Coplen

2003

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Carolyn Stanger

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2004

In Hand Rumbrook Immortal Dante Samantha Chambers

2004

Hunter Pleasure Springmill Phenomenon Madeleine Evans

2004

Saddleseat Rumbrook Immortal Dante Samantha Chambers

2004

Western Pleasure Rumbrook Immortal Dante Samantha Chambers

2004

Sport Horse Whisperjet Carolyn Stanger

2004

Pleasure Driving IGF Coeur Et Ame Donna Zimmerman

2004

Contesting Woodborne Prodigy Danielle Landers

2004

Open Promotion – non-placed MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

2004

Youth Equitation, 17/under Samantha Chambers

2004

Beginner Exhibitor < 11 Samantha Chambers

2004

High Point Jr. Exhibitor Samantha Chambers

2004

Blue Brook Farm Award Samantha Chambers

2004

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Samantha Chambers

2004

High Point Amateur Award Carolyn Stanger

2004

Open Promotional Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2004

High Point Horse Rumbrook Immortal Dante Samantha Chambers

2004

Garwood Samson Memorial Award Whisperjet Carolyn Stanger

2004

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award Carolyn Stanger

2004

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Linda Laud

2004

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Katie Frazee

2004

Jill Coplen Award The Hicks’

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2005

In Hand Song N Dance Man Alex Lawson

2005

Hunter Pleasure Southview Class Act Haley Landers

2005

Saddleseat Woodborne Prodigy Danielle Landers

2005

Western Pleasure Woodborne Prodigy Danielle Landers

2005

Sport Horse Outback’s Moon Shadow Sandy White

2005

Pleasure Driving King Lehr’s Bravado Sandra Benko

2005

Contesting Every Now & Then Danielle Kiefer

2005

Open Promotion – non-placed MME Black Rebel Melody Cheryl Peterson

2005

Youth Equitation, 17/under Alex Lawson

2005

Adult Equitation Carolyn Stanger

2005

Beginner Exhibitor < 11 Alex Lawson

2005

High Point Jr. Exhibitor Alex Lawson

2005

Blue Brook Farm Award Song N Dance Man Alex Lawson

2005

Janet Keesling Stables Equitation Trophy Alex Lawson

2005

High Point Amateur Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2005

Open Promotional Award Woodborne Prodigy Danielle Landers

2005

High Point Horse Woodborne Prodigy Danielle Landers

2005

Garwood Samson Memorial Award Outback’s Moon Shadow Sandy White

2005

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award Danielle Kiefer

2005

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Danielle Landers

2005

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Erica Frazee

2005

Jill Coplen Award Julia & Eric Frazee

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2006

In Hand

Waltz’s Niccodemus

The Royers

2006

Hunter Pleasure

Southview Class Act

Amanda Landers

2006

Saddleseat

Armani

Alex Lawson

2006

Western Pleasure

Woodborne Prodigy

Danielle Landers

2006

Sport Horse

2006

Pleasure Driving

King Lehr’s Bravado

Sandra Benko

2006

Contesting

Edwards Emmalee

Erica Frazee

2006

Open Promotion – non-placed

MME Black Rebel Melody

Cheryl Peterson

2006

Youth Equitation, 17/under

Alex Lawson

2006

High Point Jr. Exhibitor

Erica Frazee

2006

Blue Brook Farm Award

Malloy You Know What

Katie Frazee

2006

Janet Keesling Stables Equitation Trophy

Alex Lawson

2006

High Point Amateur Award

Outback’s Moon Shadow

Sandy White

2006

Open Promotional Award

Edwards Emmalee

Erica Frazee

2006

High Point Horse

Edwards Emmalee

Erica Frazee

2006

Garwood Samson Memorial Award

Outback’s Moon Shadow

Sandy White

2006

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award

Bruce Stewart

2006

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy

Linda Laud

2006

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Troph

Alex Lawson

2006

Jill Coplen Award

Jo Olinger

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2007

In-Hand

Book's End High Mark

Orrin Thayer

2007

Hunter Pleasure

Woodbrook Amy Lynn

Devin Stewart

2007

Saddleseat

Claridge Armani

Alex Lawson

2007

Western Pleasure

LTM Shooting Star

Charlotte Krupla

2007

Sport Horse

Raintree Fond Memories

Erica Leipus

2007

Pleasure Driving

CSH Cordon's Eclipse

Donna Zimmerman

2007

Contesting

Look At Our Girls April

Erica Frazee

2007

Open Promotion – non-placed

MME Black Rebel Melody

Cheryl Peterson

2007

Youth Equitation, 17/under

Alex Lawson

2007

High Point Jr. Exhibitor

Alex Lawson

2007

Blue Brook Farm Award

Erica Frazee

2007

Janet Keesling Stables Equitation Trophy

Alex Lawson

2007

High Point Amateur Award

Erica Leipus

2007

Open Promotional Award

Woodbrook Amy Lynn

Devin Stewart

2007

High Point Horse

Raintree Fond Memories

Erica Leipus

2007

Garwood Samson Memorial Award

Outback’s Moon Shadow

Sandy White

2007

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award

Sandy White

2007

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy

Charlotte Krupla

2007

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy

Katie Frazee

2007

Jill Coplen Award

Linda Laud

2007

Morgan Character Award

Emily Vantyle

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2008

In-Hand

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard/Bruce Stewart

2008

Hunter Pleasure

Woodbrook Amy Lynn

Devin Stewart/Bruce Stewart

2008

Saddleseat

Stonecroft After Midnight

Donna Zimmerman

2008

Western Pleasure

LTM Shooting Star

Charlotte Krupla

2008

Sport Horse

OutBack's MoonShadow

Sandy White

2008

Pleasure Driving

Stonecroft Neoclassic

Donna Zimmerman

2008

Contesting

Springmill Time Will Tell

Emily VanTyle/Bruce Stewart

2008

Open Promotion – non-placed

MME Black Rebel Melody

Cheryl Peterson

2008

Youth Equitation, 17/under

Audrey Leonard

2008

High Point Jr. Exhibitor

Audrey Leonard

2008

Janet Keesling Stables Equitation Trophy

Audrey Leonard

2008

High Point Amateur Award

Donna Zimmerman

2008

Open Promotional Award

Rosedust Ricochet

Bruce Stewart

2008

High Point Horse

Stonecroft After Midnight

Donna Zimmerman

2008

Garwood Samson Memorial Award

Outback’s Moon Shadow

Sandy White

2008

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award

Linda Laud

2008

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy

Sandy White

2008

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy

Audred Leonard

2008

Jill Coplen Award

The Singers

2008

Blue Brook Farm Award

Retired

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2009

In-Hand

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard

2009

Hunter Pleasure

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard

2009

Saddleseat

C'est La Vie

Donna Zimmerman

2009

Sport Horse

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard

2009

Pleasure Driving

Stonecroft Neoclassic

Donna Zimmerman

2009

Contesting

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard

2009

Non Judged Events

Waltz's Niccodemus

Cheryl Royer

2009

Youth Equitation, 17/under

 

Audrey Leonard

2009

High Point Jr. Exhibitor

 

Audrey Leonard

2009

Janet Keesling Stables Equitation Trophy

Audrey Leonard

2009

High Point Amateur Award

 

Donna Zimmerman

2009

Open Promotional Award

Rosedust Ricochet

Audrey Leonard

2009

High Point Horse

C'est La Vie

Donna Zimmerman

2009

Garwood Samson Memorial Award

Field of Fire

Kristin Whittington

2009

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award

The Haun Family

2009

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy

Dave Krupla

2009

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy

Keena Haun

2009

Jill Coplen Award

 

Dave Krupla

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2010

In-Hand

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

Hunter Pleasure

Springmill Time Will Tell        

Bruce Stewart

2010

Saddleseat

Narragansett Spirit  

Donna Zimmerman

2010

Western Pleasure

Wildcard Satin Rose     

2010

Sport Horse

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

Pleasure Driving

MEM Shockwave  

Donna Zimmerman

2010

Contesting

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

Open Promotion – non-placed

Waltz's Niccodemus

Cheryl Royer

2010

Youth Equitation, 17/under

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

High Point Jr. Exhibitor

 

Audrey Leonard

2010

Janet Keesling Stables Equitation Trophy

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

High Point Amateur Award

Wildcard Satin Rose  

2010

Open Promotional Award

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

High Point Horse

Rosedust Ricochet               

Audrey Leonard

2010

Garwood Samson Memorial Award

 

Retired

2010

Sasnak Morgans Versatility Award

Rosedust Ricochet                 

2010

Harriett A Ulery Indiana Morgan Promotion Award

Bruce Stewart

2010

Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy

Linda Laud

2010

Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy

James Krupla

2010

Jill Coplen Award

  Danielle Kiefer

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2011

Saddleseat Stonecroft Byzantine Donna Zimmerman
2011 Western Pleasure Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2011 Sport Horse Sasnak Eclipse Sandy White
2011 Non Judged Events Sasnak Eclipse Sandy White
2011 High Point Amateur Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2011 Open Promotional Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2011 High Point Horse Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2011 Jill Coplen Award   Charlotte Krupla
2011 Harriett Ulery Morgan Promotion   Sharon Hicks
2011 Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Erin Olinger
2011 Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Jo Olinger

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2012

In-Hand Book's End High Mark Lauren Brunn

2012

Saddleseat Book's End High Mark Lauren Brunn
2012 Western Pleasure Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2012 Non Judged Events Blake Jane Howard
2012 Open Promotional Book's End High Mark Lauren Brunn
2012 High Point Horse Firecrest E Ticket Donna Zimmerman
2012 Youth Equitation (17 & under)   Lauren Brunn
2012 High Point Junior Exhibitor Trophy   Lauren Brunn
2012 High Point Amateur   Donna Zimmerman
2012 Jill Coplen Award   Donna Zimmerman
2012 Harriett Ulery Morgan Promotion   Loretta Schafer
2012 Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Bethany Blumer
2012 Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Loretta Schafer

Year

Division

Horse

Exhibitor/Owner

2013 Jill Coplen Award Sharon Hicks
2013 Harriett Ulery Morgan Promotion Kim Dollard
2013 Youth Sportsmanship/Canterbury Farm Trophy Kacee Dollard
2013 Adult Sportsmanship/Mary Jane Cain Memorial Trophy Sara Rhodes